پیام تبریک نوروزی رئیس هیأت مدیره انجمن صنایع شوینده، بهداشتی وآرایشی ایران

پرینت
پیام  تبریک نوروزی رئیس هیأت مدیره انجمن صنایع شوینده، بهداشتی وآرایشی ایران

برآمد باد صبح و بوی نوروز 

به کام دوستان و بخت پیروز

مبارک بادت این سال و همه سال

همایون بادت این روز و همه روز

 

آري نوبهاري ديگر از راه رسيد و رخت سبز بر تن طبيعت كرد و يكسال ديگر  دركنار شما صنعتگران سختكوش افتخار حضور داشته ايم . دركنار هم در فراز و فرودهاي سال پيش چرخ هاي صنعتمان را پيش برديم و با تدبير مسير ناهموار سال گذشته را طي كرديم .

سالي كه  گذشت براستي سال آساني نبود بطوريكه سال گذشته را در شرايطي پشت سر ميگذاريم كه صنعت ما نيز از گزند تحولات اقتصادي درامان نبوده و از سويي نميتوان به قطعيت عنوان كرد كه سال پيش رو نيز عاري از اتفاقات تلخ قبل و تبعات اقتصادي آن باشد .

در نگاهي اجمالي به نظر ميرسد تحريم هاي گسترده اقتصادي با هدف فشار روزافزون بر پيكره اقتصاد ما برنامه ريزي شده . تحريم هايي  كه از بيرون از مرزها توسط دشمنانمان براي جلوگيري از شكوفايي و رشد داخلي ما طرح ريزي شده است  غافل از اينكه با مديريت و برنامه ريزي دقيق و همكاري نهادهاي مربوطه با صنايع و اهميت دادن به بخش خصوصي و رفع موانع توليد براي شكوفايي بيشتر بخش خصوصي ميتوان گردنه هاي باريك و دشوار اين جنگ اقتصادي يكطرفه را با سلامت طي كرد.

البته باورمان بر این است كه مثلث  همكاري، برنامه ريزي و سخت كوشي در بسياري از موارد كارساز واقع شده و محدوديت ها را به فرصت تبديل كرده است .

صنعت و صنعتگر هميشه در شرايط سخت خود را پا برجا نگهداشته است چرا كه صنعتگر چرخ صنعت را با سخت كوشي و تدبير حركت مي دهد ، در اين راستا همكاري بيشتر دولتمردان و نهادهاي وابسته با صنعت همان ضلع مهم  مثلث پيشرفت است كه مي تواند در اين شرايط سخت اقتصادي باعث ايجاد فرصت و برنامه ريزي هاي سازنده در جهت گذر از شرايط جنگ اقتصادي ناعادلانه فعلي باشد.

توجه به بخش خصوصي و بخصوص همراهي قانونگذاران و ساير نهادهاي وابسته تاثير مستقيم در رشد و شكوفايي بيشتر صنعت سبز ما خواهد داشت صنعتي كه بيش از پنجاه هزار شاغل در ساير بخش هاي آن مشغول به كار هستند و سهم مهمي در توليد كالاهاي بهداشتي دارد كه به طور مستقيم با سلامت جامعه  سروكار دارد .

اميد داريم درسال پيش رو شاهد همكاري و توجه بيشتر نهادهاي اجرايي باشيم تا بتوانیم سهم بيشتر ي در توليد كالاي ايراني و توسعه اقتصادي كشور و اشتغالزايي بيشتر ايفا كنیم.

در شروع سال جديد جا دارد كه از همكاران عزيز قدرداني كنم كه با تجدید میثاق با اعضاي سابق، اعتماد  خود را به هيات مديره نشان دادند و البته كه هيات مديره نيز بر مسئوليت سنگين برنامه ريزي مدبرانه براي كمك به صنعتگران صنفمان جهت ياري رساندن به صنعتمان در جهت رشد بيشتر و رفع موانع توليد به خوبي واقف است و در سال جديد نيز همانند سال هاي قبل با همكاري يكديگر پيش خواهيم رفت تا نگذاريم تنگناهاي اقتصادي خللي در راه توسعه و رشد صنعتمان ايجاد كند.

سال جاري مي تواند سال تبديل تهديد ها به فرصت ها و سال رشد توليد داخلي در برابر ورود اجناس خارجي باشد  سالي كه خودمان را بيشتر باور كنيم و توجه به توليدات داخلي را جدي بگيـريـم شايد كه در اين سال با تلاش هيات مديره در كنار ساير اعضا بتوانيم بسياري از مشكلات صنعت را در داخل سيستم قانونگذاري

 

و اجرايي دولت مرتفع سازيم و به راستي همانطور كه رسيدن سال نو هميشه نويد بخش افكار نو و تصميم هاي نو براي آينده است سال پيش رو را به اميد سالي بهتر از قبل با افكار نو و تصميم هاي نو زينت دهيم تا بتوانيم با اسب درايت از تنگناهاي مسير توسعه به سلامت گذر كنيم .

 

باشد كه دعاي ؛ يامقلب القلوب والابصار

يا مدبر  الليل والنهار

يامحول الحول والاحوال

حول حالنا الى احسن الحال

برايمان محقق شود . آمين

بـا احـترام ، تبـریک و تشکـر

   بختیـار علـم بیگـی

 رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی ایران

ویرایش شده در دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶